Buty chłopięce

Buty dojrzałego mężczyzny czy też młodego chłopaka zawsze powinny być zadbane. To właśnie obuwie jest tą częścią garderoby na której punkcie zarówno Ci starsi, jak i młodsi panowie mają swoistego bzika.

Buty stanowią nie tylko o schludności, ale także o wyczuciu stylu. Można także pokusić się o stwierdzenie, że są odbiciem męskiej osobowości. Jaki but, taki jego właściciel…

Mimo, że to styl sportowy jest najchętniej wybierany przez przedstawicieli płci brzydkiej każdy młody mężczyzna powinien mieć w swoje szafie przynajmniej jedną parę eleganckiego obuwia. Czarne albo brązowe półbuty świetnie sprawdzą się w roli wyjściowego obuwia. Możemy założyć je zarówno na ważny egzamin, studniówkę czy też rozmowę kwalifikacyjną.

Współczesny modny mężczyzna nie jest bynajmniej ograniczony wyłącznie do klasycznych półbutów. Trampki do garnituru? Dlaczego nie! Jeśli tylko wybierzemy model obuwia, który będzie współgrał z resztą stroju, jak najbardziej możemy pozwolić sobie na tego typu eksperyment.

Oprócz tzw. ”butów garniturów” każdy stylowy facet powinien zaopatrzyć się w wygodne obuwie sportowe. Wśród tego typu butów najbardziej popularne są oczywiście niezastąpione adidasy. Najbardziej uniwersalne są modele w stonowanych kolorach; białym, czarnym czy też brązowym. Jednak przez kilka ostatnich sezonów projektanci stawiają przede wszystkim na kolor. Jeśli brak Ci odwagi by założyć adasie w mocnym seledynowym kolorze, albo sportowe buty w odcieniu ognistej czerwieni możesz zdecydować się np. na ożywiające buty kolorowe sznurówki.

Latem warto zrezygnować z ciężkich adidasów na rzecz lekkiego letniego obuwia – sandałów i klapek. Uwaga – panowie nie nosimy sandałów ze skarpetkami!  Nie dość, że nie wygląda to atrakcyjnie to jest to bardzo nieprzyjemne dla naszych stóp, które nie potrzebnie się pocą. Sportowe sandały dobrze prezentują się zarówno z szortami, jak i dżinsami.

Wiosną i jesienią obok nieśmiertelnych adidasów i trampek nosimy super wygodne mokasyny (nie musimy ich sznurować). Mokasyny pasują głównie do długich spodni, dobrze wyglądają z dżinsami, sztruksami, ale również klasycznymi eleganckimi spodniami.