Sportowe buty młodzieżowe

Nie da się ukryć, że to właśnie sportowe fasony butów są najbardziej popularnym obuwiem młodzieżowym. Nie dość, że bardzo wygodne to jeszcze super praktyczne. Możemy założyć je do szkoły, na imprezę, spacer czy też zakupy. Świetnie sprawdzą się na wycieczce, przejażdżce rowerowej czy ognisku.

Z butami sportowymi najczęściej kojarzą się nam klasyczne adidasy. Modne niegdyś białe obuwie sportowe na grubej podeszwie powoli odchodzi do lamusa. Owszem możemy założyć je na trening, czy zajęcia WF-u, ale nie sprawdzą się na ulicach miasta.

Jakie adidasy są więc modne? Obecnie najbardziej popularnym obuwiem wśród nastolatków są dunki. Są to sportowe buty za kostkę, na nieco podwyższonej podeszwie. Młodzież najchętniej wybiera dunki marki Nike z charakterystyczną łyżwą z boku.  Adidasy typu dunki są szykowne i kolorowe. W sklepach możemy znaleźć modele tychże butów praktycznie we wszystkich kolorach tęczy. Najmodniejsze są fasony pastelowe; beże łączone ze zgniłą zielenią, przyćmiona czerwień, brązy i delikatne róże (propozycja skierowana do dziewczyn).

Innym typem adasiów chętnie noszonych przez nastolatków są sportowe buty na płaskiej podeszwie. Sięgają po nie tylko młodzi mężczyźni, ale także dziewczyny wśród których cieszą się one naprawdę dużą popularnością. Wśród tego typu obuwia prym wiodą takie marki jak; puma, nike, adidas. Modne są połączenia bieli ze złotem, czerni z czerwienią, granatu z brązem.

Oprócz adidasów nastolatki chętnie sięgają po trampki. Jest to typowo wiosenne obuwie, ale młodzi ludzie chętnie noszą je także jesienią i latem. Sprawdza się także jako obuwie szkolne, a zestawione z odpowiednim strojem może być zakładane nawet na imprezę.

Niegdyś trampki kojarzyły się nam głównie z szarym, nudnym obuwiem obowiązkowo zakładanym na zajęcia szkolne. To już przeszłość. Dziś są jednym z najchętniej wybieranym przez nastolatki obuwiem. Obecnie na czasie są dwa typy trampek; proste ”szmaciane” trampki w klasycznych kolorach (najbardziej popularna jest oczywiście czerń) oraz kolorowe, bogato zdobione trampki (w sklepach możemy znaleźć trampki w takich kolorach jak zieleń, czerwień, a nawet żółć).